Blogger i forum raje iz Houstona!

Sunday, February 19, 2006

Fudbal: Bosnae - Behar 15-7

Image hosting by Photobucket

U prepunoj dvorani WestHoustonIndoor, u odlicnoj atmosferi, pred rekordnim brojem navijaca oba tima pruzena je jedna tajanstvena i napeta igra u utakmici kakvu ova dvorana vjerujemo mozda nikad nije ni imala.
Na samom pocetku Behari su zacas izgledali nesto nadmocniji, pritisli su Bosnae, a igraci Bosnae sa dugim loptama prema Agnesu i Vedi su trazili svoje sanse. Ipak nakon neke 10 minutne borbe bez golova, Bosnae je prva zatresla mrezu kada je Vedad sa lijeve strane sutirao u suprotni ugao gola Behara. Samo nekoliko napada kasnije Behari poravnavaju rezultat. Tada vec golovi se postizu nesto lakse jer se obadvije ekipe otvaraju. Bosnae dize vodstvo na 3-1, da bi behari smanjili na 3-2, a na kraju poluvremena rezultat je glasio 5-3. U drugom poluvremenu nesto grublja igra ope ekipe uzrokuje velikim brojem faula ali i mnogo vecim projem pogodaka. Behari su uspjeli da se nose sa Bosnae jos nekih 10ak minuta do rezultata 10-7 a zatim slijedi serija od pet golova ekipe Bosnae te je na kraju rezultat glasio 15-7.
Sta reci nego da je bila jedna vrlo izjednacena igra jednog poluvremena, definitivno je prevagnulo iskustvo, uigranost ali i kvalitet kako pojedinaca. Sampioni i dalje zavrsavaju utakmice sampionski, a treba napomenuti da dres Bosanski jos ni jednu utakmicu nije izgubio u ovoj sali.
Treba reci da su se i Behari pokazali kao kvalitetan protivnik, i da je mozda uz Inter i Mexico DF jedan od najboljih protivnika koje je Bosnae do sada imala.
Na kraju treba reci da je lijepo vidjeti dvije nase ekipe ovako dobrog kvaliteta, a isto tako i ovako velik odziv ljubitelja fudbala. Nadamo se da su svi uzivali u lijepom u fudbalu i sjajnoj atmosferi i da ce sljedeci derbi izmedju ove dvije ekipe privuci isto ovako velik broj gledalaca.

Nakod ovog kola Bosnae ponovo izbija na 1 mjesto na tabeli, a ekipa Behara spada na 5 mjesto. Trenutna tabela: