Blogger i forum raje iz Houstona!

Wednesday, September 20, 2006

Bosnae - Milan 8:8

Izvinjavam se na jos jednom kasnom izvjestaju sa nedjeljne utakmice nasih fudbalera u westhouston indoor. Na prvi pogled mozemo reci da je rezultat veoma razocaravajuci, uzevsi u obzir da sam u najavi rekao da bi ovo trebala biti laksa pobjeda Bosnae. Medjutim kada su se igraci Milana pojavili na terenu, uocio sam dosta novih igraca i prije svega mog prijatelja Paula, koji se u amaterskom fudbalu u Houstonu smatra jednim od najboljih igraca u regionu. Dosta igraca Bosnae nije shvatilo ozbiljnost ovog meca, tako da je Milan iskreno receno nadigrao ekipu bosnae sve do nekih 5 minuta do kraja. Rezultat na semaforu je glasio 8:4. Veoma vazne sudijske greske u napetim trenutcima su uticale na koncetraciju pojedinih igraca, sto je izrazeno primanjem nekim vrlo laganih golova. Medjutim na tih 5 minuta do kraja, slijedi cudo i taktikom "svi u napad" dolazimo do preokreta u igri te se pocinju da redaju gol za golom. Sta vise izjednjacujuci pogodak je postignut u zadnjim sekundama utakmice kada je Agnes glavom matirao golmana Milana.
Ostaje za zaljenjem sto ovaj mec nismo pobjedili jer ipak smo bolje rangirana ekipa od Milana. Sada su karte otvorene, i ponovo su 3 tima u igri za titulu. Za Bosnae predstoji jedna mrkotrpna borba, jer moze se priznati na ekipi se vec osjeti nedostatak velikog broja igraca. Treba napomenuti da u roku od jedne sezone Bosnae je izgubila Eldina, Bojana V., Emira S., Emira T., a evo kako stvari stoje i Nedzada Dz. i Adu. Ekipa je da tako kazemo desetkovana, i neznam koliko ce trenutni igracki kadar moci da podnese teret. Jos kad dodamo i to da predstoji ramazan, i da su vecina igraca postaci, nerealno je ocekivati titule u skorije vrijeme. Opet, uz ovu ekipu je nekako uvijek isla ona poslovica "najbolji su kad je najteze", pa nadat' je se da ce tako i ostati.