Blogger i forum raje iz Houstona!

Tuesday, October 03, 2006

Bosnae - Sudamericano 6:4

Bosnae je uspjela da nadigra ekipu Sudamericano u zasigurno najbolje odigranom mecu ove sezone. Na pocetku se je moglo primjetiti da su igraci Sudamericana vise nego spremni usli u ovaj susret. Prvih desetak minuta se je borila velika borba, a prilike su se stvarale na obje strane. Prvi u vodstvo dolaze Sudamericano, odlicnim sutem koji je zavrsio pod same raslje gola Islama. Ipak Prekrasnim pasovima igraca Bosnae, Sudamericano nije imao odgovora. Sudamericano pada na igri i prvi kljucni pogodak postize Nedzad Hadzajlic dobrim sutem iskosa sa desne strane pogadza krajnji lijevi kutak gola. Dobrim kombinacijama rezultat raste i na 3-1. U ovim trenutcima Nedzad Dzozlic pokazuje se kao jako pojacanje, odigravsi ponajbolju utakmicu u dresu Bosnae do sada, te je to prilikom postigao i 2 gola. U drugom poluvremenu rezultat raste i na 6-2, ali se komotno moze reci da je golmana Sudamericana sama sreca spasila da ta razlikaa nebude i veca. U pojedinim trenutcima je bio toliki pritisak ka golu sudamericana da su se u roku od samo jednog minuta redale po 4-5 sansi. Na kraju dolazi do blagog opustanja, te Sudamericano postize 2 beznacajna gola. Treba napomenuti i to da je najljepsi pogodak utakmice bio onaj nepriznati kada je Vedo Makazicama (Skarama) sa nekih 6-7 metara od gola pogodio mrezu protivnika. Nazalost gol nije priznat, jer po pravilniku Indoor fudbala igrac mora ostati na nogama u trenutku suta.
Treba naglasiti da po izboru navijaca najbolji igraci utakmice su izabrani Mirso Pintol, koji je presjekao barem 20 pasova Sudamericana te time stvorio bezbroj kontra-napada; Islam Turko - nas nepokvarljivi golman koji i ovoga puta bio neosvojiv plijen za napadace protivnika; te nas sedmi igrac na terenu navijaci Bosnae u ovoj utakmici predvodjeni Jagodom Sijercic!